دکتر محمد سلیمانی - مترو و اتوبوس پاريس يا تهران؟

سه شنبه 18 تير 1398 - 12:05
کدام منطقي تر و علمي تر و عقلي تر است
مترو و اتوبوس پاريس يا تهران؟

مترو و اتوبوس پاريس و تهران، کدام منطقي تر و علمي تر و عقلي تر است؟
وقتي در پاريس درس ميخوندم اجبارا فراوان از مترو و اتوبوس استفاده ميکردم. چون اولا ماشين نداشتم دوما جابجايي با وسائط نقليه عمومي مقرون به صرفه و راحتتر بود. بايد بين دانشگاه پير و ماري کوري در مرکز پاريس و مدرسه عالي برق (سوپلک) در جنوب پاريس روي تپه ژيف سيوغ ايوت رفت و آمد مي کردم. همواره شاهد بودم که در موقع شلوغي فرياد زني بلند مي شد و جيغ مي کشيد. قضيه اين بود که فردي دستهاي خود را در بين افراد دراز مي کرد و زن بدبختي را بي رحمانه پشگون مي گرفت. يا مردي به زني ميچسپيد و موجب آزار او ميشد. دوسال قبل هم گذرم به همان متروها افتاد داستان همان داستان بود.
در تهران سوار مترو شدم ديدم براي خانمها واگن اختصاص داده اند. واقعا خيلي به نفع خانمهاست با خيال راحت و بي دغدغه سوار مترو ميشن موقع خلوتي هم راحت جاي نشستن پيدا مي کنند.
صرف نظر از همه مسائل قانوني و شرعي و حيا و اخلاق اگر خانمها اين اختصاص را شب و روز شکر کنند و براي تداوم ج ا ايران دعا کنند کم است. اين نعمت در جاهاي ديگه نيست. بنظرم حتي اونهايي که در دل مرض دارند نيز اين جدا سازي را ارج مي نهند مگر آنکه عادت ديگه اي داشته باشند. البته افراد هيز اين اختصاص را نمي پسندند و و فريبکارانه فرياد ضديت با تفکيک به اصطلاح جنسيتي بر مي آورند تا ذهنها را منحرف کنند و به شهوت خود برسند.
يادم مياد يک دختر فرانسوي مسلمان شده که پدرش پزشک بود، به ما مي گفت: شما نميفهميد اگر اسلام در فرانسه عرضه شود زنها اول و قبل از مردها مسلمان ميشن.. وقتي قانون منع حجاب در فرانسه تصويب شد و اجرا شد، فهميدم حرف آن خانم درست بوده و دولت فرانسه از مسلمان شدن زنها واهمه جدي دارد.
تا نظر شما عزيزان چه باشد

نظر شما نظر شما نسخه مناسب چاپنسخه مناسب چاپ

 
آخرین اخبار
  • - مسير آيت‌الله رئيسي خارج از باندبازي و جناح‌بازي است
  • سليماني در گفت‌وگو با فارس: نمايندگان بررسي FATF را يکسال عقب بياندازند تا تکليف همکاري ما با اروپا مشخص شود -
  • سليماني در گفت وگو با فارس:مردم منتظر خبر برخورد با مفسدين و محتکران هستند/دولت و قوه قضائيه مماشات نکنند - نماينده سابق مجلس گفت: رهبر معظم انقلاب با آن اختيارات گسترده و وسيع که به قوه قضائيه ابلاغ کردند، نشان دادند که همان مطالبات مردم را سردست گرفته‌اند در نتيجه دو قوه مجريه و قضائيه نبايد معطل و مماشات کنند. مردم منتظر خبر برخورد با مفسدين هستند و هر چه ديرتر اين اقدام انجام شود، به ضرر است و اعتماد عمومي نسبت به اين دو قوه کمتر مي‌شود
  • سليماني در گفت‌وگو با فارس: - بسته 12 گانه دولت را بايد به فال نيک گرفت/ به مديران چابک، سرحال و معتقد نياز داريم
  • وزير پيشين ارتباطات در گفت‌وگو با جام جم آنلاين - پيام‌رسان داخلي با تنبلي دولت مواجه شده/ افزايش 10 برابري سرعت اينترنت با راه‌اندازي شبکه ملي اطلاعات بودجه‌اي که وزارت ارتباطات بخواهد در اين زمينه اختصاص دهد چندان هم زياد نيست و تصور مي‌کنم اگر حدود 5 تا 10 درصد 7 هزار ميليارد را به پشتيباني از پيام‌رسان‌هاي داخلي اختصاص دهند يک شبکه پيام‌رسان ناب و قابلي خواهيم داشت. به‌ويژه اينکه جوانان و کارشناسان ما در اين حوزه درصحنه عمل توانايي‌هاي بارزي از خود نشان داده‌اند. ضمن اينکه افکار عمومي هم علاقه‌مند به استفاده از پيام‌رسان داخلي است. سليماني خاطرنشان کرد: چرا بايد ما به يک پيام‌رسان خارجي وابسته باشيم که مشخص نيست سر نخ آن دست چه کسي است و در مواقع بروز مشکل چه کسي پاسخگو خواهد بود.
  • سليماني در گفت‌وگو با فارس: - سليماني در گفت‌وگو با فارس:قوه قضائيه قضات مجرم‌ را طبق فرمايش رهبري به مردم معرفي کند
  • سليماني در گفت‌وگو با فارس: - اروپايي‌ها هيچ‌گاه صادقانه رفتار نکرده‌اند/ طولاني‌شدن تعيين‌تکليف برجام اشتباهي استراتژيک است