دکتر محمد سلیمانی - دولت براي کارشکني آمريکا در رابطه با سيل‌زدگان پرونده بين‌المللي تشکيل دهد

يکشنبه 25 فروردين 1398 - 12:01
سليماني:
دولت براي کارشکني آمريکا در رابطه با سيل‌زدگان پرونده بين‌المللي تشکيل دهد

محمّد سليماني، عضو شوراي مرکزي جبهه پايداري در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاري فارس با اشاره به اقدام رژيم تروريستي آمريکا عليه سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گفت: آمريکايي‌ها عملاً شمشير را عليه ايران از رو بسته‌اند و مسئولين هم در دولت و هم مجلس و هم قوه قضائيه بايد براي مقابله با آمريکا همبستگي بيشتري داشته باشند.

وي با بيان اينکه مقابله با تصميم آمريکا نيازمند سازماندهي و يک آرايش جديد است، تصريح کرد: اگر آمريکايي‌ها ضعفي را در يک بخش از کشور ما احساس کنند، جري تر مي‌شوند و اقدامات بيشتري را ممکن است انجام دهند. آن‌ها بايد بفهمند که همه ملت ايران و قواي مختلف با هم هستند و هيچ بخشي در رابطه با اين موضوع کوتاهي انجام نمي‌دهند.

وزير اسبق ارتباطات، لزوم اقدامات بين‌المللي عليه آمريکا از سوي دستگاه ديپلماسي کشور را مورد تأکيد قرار داد و گفت: دولت ديگر نبايد همه چيز را به برجام ربط دهد؛ مردم هم از اين موضوع خسته هستند و دولتمردان سخناني شبيه اينکه برجام آفتاب تابان است را بگذارند کنار و وارد اقدامات بين‌المللي براي دفاع از حقوق ملت ايران بشوند.

سليماني ادامه داد: هم در سازمان ملل و سازمان‌هاي وابسته به آن و منطقه‌اي، کشور ايران بايد فعال شود و لازم است مجلس چند طرح را بررسي و تصويب کند و يک سري وظايف را براي وزارت خارجه تعيين کند و يکسري اختيارات هم به آن بدهد.

وي افزود: قوه قضائيه هم بايد اقداماتي را با هماهنگي دولت و وزارت خارجه انجام دهد. البته وزارت خارجه اگر براي اين کار آمادگي نداشته باشد، قوه قضائيه نمي تواند کاري انجام دهد.

نماينده سابق مجلس ممانعت آمريکا از ارسال کمک‌هاي خارجي به سيل‌زدگان ايران را مورد اشاره قرار داد و گفت: دولت بايد در اين رابطه پرونده تشکيل دهد و آن را در دادگاه‌هاي بين‌المللي پيگيري کند.

سليماني تأکيد کرد: اقدامات مقابله‌اي عليه آمريکا به چارچوب جديدي نياز دارد و در چارچوب قبلي و برجام نمي‌گنجد و اگر رويه گذشته ادامه پيدا کند، ما زمين‌گير و منفعل مي‌شويم.

وي به وحدت ملي ايجاد شده پس از تروريست ناميدن سپاه توسط آمريکا اشاره کرد و گفت: مسئولين در همه قوا بايد از اين فرصت ايجاد شده نهايت استفاده را بکنند.

نظر شما نظر شما نسخه مناسب چاپنسخه مناسب چاپ

 
آخرین اخبار
  • سليماني در گفت‌وگو با فارس: نمايندگان بررسي FATF را يکسال عقب بياندازند تا تکليف همکاري ما با اروپا مشخص شود -
  • سليماني در گفت وگو با فارس:مردم منتظر خبر برخورد با مفسدين و محتکران هستند/دولت و قوه قضائيه مماشات نکنند - نماينده سابق مجلس گفت: رهبر معظم انقلاب با آن اختيارات گسترده و وسيع که به قوه قضائيه ابلاغ کردند، نشان دادند که همان مطالبات مردم را سردست گرفته‌اند در نتيجه دو قوه مجريه و قضائيه نبايد معطل و مماشات کنند. مردم منتظر خبر برخورد با مفسدين هستند و هر چه ديرتر اين اقدام انجام شود، به ضرر است و اعتماد عمومي نسبت به اين دو قوه کمتر مي‌شود
  • سليماني در گفت‌وگو با فارس: - بسته 12 گانه دولت را بايد به فال نيک گرفت/ به مديران چابک، سرحال و معتقد نياز داريم
  • وزير پيشين ارتباطات در گفت‌وگو با جام جم آنلاين - پيام‌رسان داخلي با تنبلي دولت مواجه شده/ افزايش 10 برابري سرعت اينترنت با راه‌اندازي شبکه ملي اطلاعات بودجه‌اي که وزارت ارتباطات بخواهد در اين زمينه اختصاص دهد چندان هم زياد نيست و تصور مي‌کنم اگر حدود 5 تا 10 درصد 7 هزار ميليارد را به پشتيباني از پيام‌رسان‌هاي داخلي اختصاص دهند يک شبکه پيام‌رسان ناب و قابلي خواهيم داشت. به‌ويژه اينکه جوانان و کارشناسان ما در اين حوزه درصحنه عمل توانايي‌هاي بارزي از خود نشان داده‌اند. ضمن اينکه افکار عمومي هم علاقه‌مند به استفاده از پيام‌رسان داخلي است. سليماني خاطرنشان کرد: چرا بايد ما به يک پيام‌رسان خارجي وابسته باشيم که مشخص نيست سر نخ آن دست چه کسي است و در مواقع بروز مشکل چه کسي پاسخگو خواهد بود.
  • سليماني در گفت‌وگو با فارس: - سليماني در گفت‌وگو با فارس:قوه قضائيه قضات مجرم‌ را طبق فرمايش رهبري به مردم معرفي کند
  • سليماني در گفت‌وگو با فارس: - اروپايي‌ها هيچ‌گاه صادقانه رفتار نکرده‌اند/ طولاني‌شدن تعيين‌تکليف برجام اشتباهي استراتژيک است
  • در گفت‌وگو با فارس سليماني: - مجلس مقابل «اقدام غيرقانوني» دولت در عدم ابلاغ برنامه ششم موضع‌گيري کند. نماينده سابق تهران در مجلس با بيان اينکه متأسفانه دولت درباره قانون برنامه ششم و ابلاغ آن مي‌خواهد مانند ساير موارد قانون‌گريزي داشته باشد، وي گفت: مجلس بايد مقابل اقدام غيرقانوني دولت در عدم ابلاغ اين برنامه موضع‌گيري کند.